Květen 2008

Stará koňka ožila

22. května 2008 v 18:09 | Stanislav Grim |  Historická technika/History technics
Přináším fotky z renovace staré "koňky".

3. týden květen

18. května 2008 v 11:35 | Stanislav Grim |  Foto týdne
Hlasujte v anketě o nejhezčí techniku sboru! Hlasujte_ZDE!!!
Přidána nová technika: KHA_MB_Atego_voda/CO2/prášek se systémem COBRA
Přidána nová wallpapera: ZDE!!!

TFA Chomutov

10. května 2008 v 20:27 | Stanislav Grim |  Soutěže, výstavy
Dne 10.5.2008 proběhlo TFA Ultimate Firefighter - Železný hasič v Chomutově. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách TFA. První disciplínou bylo napojení dvou vedení 4x "B" a roztáhnutí v délce 75m, poté smotat 2x hadici "B" na jednoducho a odložit do připraveného boxu. V druhé disciplíně závodníci museli 50x udeřit cca 5kg kladivem do Hammer boxu (1 úder = úder nahoru a dolu), přenést 20kg kanistr po dráze 30m kde byl 10m tunel jako překážka, to samé nazpátek, po umístění kanistru na určité místo závodník přiběhl k 90kg čince a přenesl ji po 100m dráze, následovala 3m stěna kterou závodník zdolal za pomocí lana. V třetí disciplíně museli závodníci vzít dvě sady nastavovacích žebříků ( jedna sada obsahovala dva žebříky) a opřít je o lešení, vzít 20kg barel a vynést ho do nejvyššího patra lešení, po výstupu na lešení závodník vytáhl 2x hadici "B" za pomocí lana do nejvyššího patra lešení, poté sundání 20kg barelu z lešení a dání ho na určité místo, následovalo napojení proudnice "B" na lafetovou proudnici. Čtvrtá disciplína obsahovala 2x vyběhnutí na Chomutovskou věž. Závodník měl na splnění disciplíny čas 10min, který obsahoval i oddechový čas. První a čtvrtá disciplína se prováděla v IDP.

Den záchranářů v Kolíně

10. května 2008 v 18:46 | Stanislav Grim |  Soutěže, výstavy
Letos se konal již dvanáctý Den záchranářů v Kolíně. Již tradičně byl start v 8 hodin ráno od stanice HZS Stč kraje v Polepské ulici. Na Karlovo náměstí a Náměstí republiky se vydali celkem 3 kolony vozidel. Byli v ní současná i historická vozidla policie, záchranné služby a hasičů.
Na Karlově náměstí probíhal hlavní program dopoledne. Kromě vystavené techniky zde byla i krajská hygienická stanice, která lidem měřila cholesterol a cukr v krvi, mnoho hudebních a pohybových skupin nejen z DDM Kolín
Hřebem dopoledne bylo předání 20 aut Peugeot 106 v barvách HZS. Svá slova zde pronesl středočeský hejtman Ing Petr Bendl, starosta Kolína Jiří Buřič, krajský ředitel HZS plk ing Svatoš a zástupce automobilky TPCA pan Černý. Po slavnostním projevu těchto pánů bylo předvedeno panu hejtmanovi jaké je to malé auto vlastně veliké, a že se tam naskládají i preventisté. Po té následoval seskok parašutistů Aeroklubu Kolín na plochu náměstí, zásah výškové techniky u městského kulturního domu.
Mezitím na Náměstí republiky proběhly dvě ukázky vyproštění z havarovaného vozidla a také prezentace UAMK se simulátorem nárazu.
Čas mezi polednem a druhou hodinou odpoledne se dal trávit příjemně u vody. K vidění zde bylo umění pilota Policie ČR a palubního technika při letecké ukázce vrtulníku Bell 412 a bambi vaku. Nabírání vody přímo z vodního zdroje a hašení fiktivního požáru. Policejní potápěči se také mohli pochlubit svým vybavením a předvést přítomným divákům co dovedou. Hasiči nejdříve předvedli instalaci norné stěny z hliníkových profilů (aspoň se mi zdálo že je to hliník) a pak i vysoce výkonné čerpadlo pro dálkovou přepravu vody a "krmili" nenasytného Ambasadora podnikového sboru Synthos Kralupy nad Vltavou. Přídavné čerpadlo PČS 50 od kolínského HA 2 zásobovalo druhý monitor Daspit Tool. Tato ukázka monitorů se setkala u některých přihlížejících (i hasičů) s nevolí, neboť díky větru byli dobře zkropeni. Bylo však teplo a slunečno tak to moc nevadilo.
Od 14 hodin začal program na místním letišti. Sem se přesunulo vše co bylo k vidění na náměstích. Navíc zde bylo vidět i další techniku HZS Stč kraje a další 2 podnikové sbory, Státní správu hmotných rezerv. Těsně po 14té hodině odstartoval z letiště vrtulník, aby před zraky všch přítomných uhasil zapálenou hranici dřeva. Pilot opakoval hašení několikrát, aby se všichni mohli vynadívat. Po uhašení bohužel palubní technik sbalil bambi vak a pilot pelášil kamsi ku praze, neboť byl potřeba někde jinde.Diváci byli svědky ukázek vyproštování jako na Náměstí republiky a také hašení automobilu vysokotlakým proudem.
Celé odpoledne se na letišti konaly vyhlídkové lety, a po 17té hodině seskok parašutistů.
Hřebem večera bude vystoupení Věry Martinové a ohňostroj.
Dalo by se říci že tento den posloužil k velikému zviditelnění všech složek IZS ČR, a všem, kteří se podíleli na jeho přípravě patří veliké poděkování. Také bychom měli poděkovat všem záchranářům, kteří bdí nad naší bezpečností. Díky
Michal Hylas

1. týden květen

4. května 2008 v 17:02 | Stanislav Grim |  Foto týdne
Hlasujte v anketě o nejhezčí techniku sboru! Hlasujte_ZDE!!!

Soutěž o nejhezčí techniku sbroru

1. května 2008 v 20:27 | Stanislav Grim |  Soutěže, výstavy
Hlasujte v anketě o nejhezčí techniku sboru! Hlasujte_ZDE!!!
Hlasování bude ukončeno 31.7.2008.
Výsledky soutěže ZDE!!!
1) RZA Volkswagen HZS Pardubického kraje - stanice Vysoké Mýto
2) Liaz 101.860 CAS 25 SDH Hajnice
3) Škoda 706 RTHP CAS 24 SDH Kojetín okr. Přerov
4) Tatra 815 CAS 24 SDH Potůčky Karlovarský kraj
5) RZA Volkswagen SDH Suchdol nad Lužnicí
6) VEA Favorit 135L SDH Tlučná
7) Liaz 101.860 CAS 25 SDH Prachovice