Květen 2009

3. týden květen

16. května 2009 v 18:06 | Stanislav Grim |  Foto týdne
Nový článek: TFA Ultimate Firefighter Chomutov ZDE!!!
Přidána nová technika: SDH_Jirkov_CAS_24_Mercedes_Benz_Atego


Nový MB Atego CAS 24 u SDH Jirkov. Rok výroby 2009.

TFA Ultimate Firefighter Chomutov

16. května 2009 v 17:41 | Stanislav Grim |  Soutěže, výstavy
Dne 16.5.2009 proběhlo TFA Ultimate Firefighter - Železný hasič v Chomutově. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách TFA. První disciplínou bylo napojení dvou vedení 4x "B" a roztáhnutí v délce 80m, poté smotat 2x hadici "B" každou samostatně na jednoducho a odložit do připraveného boxu. V druhé disciplíně závodníci museli 50x udeřit 6kg kladivem do Hammer boxu (1 úder = úder nahoru a dolu), přenést 20kg barel po dráze 30m kde byl 10m tunel jako překážka, to samé nazpátek, po umístění barel na určité místo závodník přiběhl k 90kg čince a přenesl ji po 100m dráze, následovala 3m stěna kterou závodník zdolal za pomocí lana. V třetí disciplíně museli závodníci vzít dvě sady nastavovacích žebříků ( jedna sada obsahovala dva žebříky) a opřít je o lešení, vzít 20kg barel a vynést ho do nejvyššího patra lešení, po výstupu na lešení závodník vytáhl 2x hadici "B" za pomocí lana do nejvyššího patra lešení, poté sundání 20kg barelu z lešení a dání ho na určité místo, následovalo napojení proudnice "B" na lafetovou proudnici. Čtvrtá disciplína obsahovala 2x vyběhnutí na Chomutovskou věž. Závodník měl na splnění disciplíny čas 10min, který obsahoval i oddechový čas. První a čtvrtá disciplína se prováděla v IDP.

2. týden květen

9. května 2009 v 14:49 | Stanislav Grim |  Foto týdne
Přidány nové fotky a doplněň článek: Taktické cvičení lezců na komíně ZDE!!!
- Hasiči museli na včely vyjíždět dvakrát ZDE!!!
Hasiči museli na včely vyjíždět dvakrát

9. května 2009 v 11:59 | Stanislav Grim |  Zásahy/Events
Dne 8.5. 2009 provedla jednotka SDH Chomutov (Mýtná) s technikou Liaz CAS 24 výjezd na roj včel. Po příjezdu na místo byl proveden průzkum, kterým bylo zjištěno, že se jedná o včelí roj na stromě. Velitel zásahu nařídil zásah v ochranném obleku proti bodavému hmyzu a zlikvidování roje včel za pomoci vysavače na obtížný hmyz. Pro vysátí musel být použit i jeden nastavovací žebřík. Pote bylo místo postříkáno čpavkovou vodou a jednotka se vrátila zpět na stanici. Přibližně po půl hodině byla jednotka znovu poslána do stejné ulice na zbytek roje včel. Průzkumem bylo zjištěno, že zbytek roje včel se usadil na nedalekém automobilu. Velitel zásahu nařídil zásah v ochranném obleku proti bodavému hmyzu a zlikvidování roje včel za pomoci vysavače na obtížný hmyz. Automobil a strom byl poté opláchnut jedním proudem vysokotlaké vody.

Požár pneumatik a dřevěného odpadu

3. května 2009 v 18:00 | Stanislav Grim
Dne 3.5. 2009 provedla jednotka SDH Chomutov (Mýtná) s technikou Liaz CAS 24 výjezd na požár pneumatik. Po příjezdu na místo události byla již přítomna jednotka HZS Chomutov s Liaz CAS 24. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár pneumatik a dřevěného odpadu. Velitel zásahu po zhodnocení S a P na požářišti jednotku SDH Chomutov odvolal zpět na stanici.

Požár dřevěného odpadu a lesního porostu

3. května 2009 v 17:59 | Stanislav Grim |  Zásahy/Events
Dne 3.5. 2009 provedla jednotka SDH Chomutov (Mýtná) s technikou Liaz CAS 24 výjezd na požár travnatého a lesního porostu. Po příjezdu na místo události byla již přítomna jednotka HZS Chomutov s Liaz CAS 24. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár dřevěného odpadu a lesního porostu v areálu Zoo parku Chomutov. Jednotka SDH Chomutov provedla zásah pomocí jednoho proudu vysokotlaké vody. Byly použity i dva nastavovací žebříky pro překonání
horkovodního potrubí a plotu.

1. týden květen

1. května 2009 v 18:12 | Stanislav Grim |  Foto týdne
Nové články:
Taktické cvičení lezců na komíně ZDE!!!
Náročné mostecké TFA ZDE!!!